Avcılar Yangın Merdiveni

avcılar yangın merdiveni

Avcılar Yangın Merdiveni

Firmalar ısıya ve dumana dayanıklı Avcılar yangın merdiveni üretimi yapmalıdır. Aksi takdirde yangın çıktığı zaman dışarı çıkmak için merdivene başvuran insanlar ateşe dayanıksız bir yapıyla burun buruna gelir. Böyle ciddi problemlerin yaşanmaması için yanmaz ve kaymaz malzemelerle Avcılar yangın merdiveni imalatı yapılmalıdır.

Günümüzde birçok kişi bu sorun yüzünden can güvenliğini riske atıyor. Kaçış koridorlarının genişliği katta bulunan insanların sığabileceği genişlikte olması zorunludur. Tüm bunlar Avcılar yangın merdiveni yönetmeliği tarafından açık bir şekilde belirtilmiştir. Eğer firmalar yönetmeliği göz önünde bulundurmazsa doğal afet ve acil durumlarda can kaybının fazla olmasına sebebiyet verir. Bu tarz problemler yaşamamak için profesyonel firmalarla anlaşmalısınız.

Avcılar Yangın Merdiveni Önemi

Yangın merdiveninin basamağında kaygan bir maddenin olmaması gerekiyor. Acil durumlarda kaygan özellik barındıran Avcılar yangın merdiveni her açıdan insan sağlığına tehlike oluşturur. Yönetmelik tarafından belirlenen şarta göre merdivenlerin her iki tarafında da korkuluk olmalıdır.

Bazı binalar Z tipi ve dairesel yangın merdivenlerinden ayrı olarak özel tasarım merdivenler kullanır. Yönetmeliğe uygun üretildiği müddetçe binanıza özel yangın merdiveni tasarlattırabilirsiniz. Böyle bir durumda yangın merdiveni fiyatları göz önünde bulundurulmalıdır. Tabii asıl önemli detay firmanın kaliteli ve dayanıklı yangın merdiveni üretmesidir. Bunun dışında piyasadaki fiyat değişkenliklerini gördüğünüz zaman yangın merdiveni fiyatlarını merak ediyor olmanız gayet normal karşılanabilir bir durumdur.

Avcılar Yangın Merdiveni Ölçüleri

Yangın merdivenleri yapılmadan önce yangın merdiveni şirketi tarafından teknik uzman gönderilir. Gönderilen bu uzmanlar ölçü alır ve bu ölçülere uygun olacak şekilde üretim yapılır. Anlaşmayı düşündüğünüz firmanın teknik uzmanı ücretsiz göndermesi gerekiyor. Eğer söz konusu firma bunun için de sizden ücret talep ederse birden fazla masrafa girmiş olursunuz.

Yönetmeliklerde hangi koşullarda ne kadar ölçünün göz önünde bulundurulması gerektiği belirtilmiştir. Bu sebeple yangın merdiveni fiyatı araştırmasının yanı sıra yönetmeliği de incelemenizde fayda var. Yönetmeliğe uygun olacak şekilde hizmet sunmayan bir firma, can güvenliğinin riske atılmasına sebep olabilir. Zaten yönetmeliğe uymayan kişilere ceza verilme ihtimali olduğunu bilerek hareket etmelisiniz.

Avcılar Dairesel Yangın Merdiveni

Dairesel yangın merdivenleri her bina için uygun yapıya sahip değildir. Eğer binanın kat sayısı üçten fazla değilse kullanılabilir. Fakat yönetmelik üçten fazla kata sahip olan binalarda dairesel yangın merdiveni kullanımını yasaklamıştır. Yönetmeliğin bu konudaki hassasiyetini önemsemeyen yangın merdiveni firması can güvenliğinizi büyük ölçüde riske atar.

Binadaki bütün canlıların sağlığını düşünerek üretim yapan firmalarla anlaştığınız zaman beklentinizi karşılayacak yangın merdiveni yaptırabilirsiniz. Böylece hastane, okul, iş yeri ve apartman gibi kalabalık insanların bulunduğu binalarda ciddi problemler yaşama olasılığınız düşük olur. Henüz güvenebileceğiniz bir firma bulamadıysanız bizimle iletişime geçerek dayanıklı ve taşıma kapasitesi yüksek Avcılar yangın merdiveni yaptırabilirsiniz.Ara

×