Büyükçekmece Yangın Merdiveni

büyükçekmece yangın merdiveni

Büyükçekmece Yangın Merdiveni

Yangın meydana geldiği zaman insanlar yakınında Büyükçekmece yangın merdiveni olmasını ister. Refleks olarak yakında bulunan merdivenlere yönelirler. Acil durum meydana geldiği zaman yaşanan panikle kaçış noktası aramak en doğal tepkidir.

Yangınlarda ana merdivenler dumandan ve ulaşılamıyor olmasından dolayı kullanılamadığı için Büyükçekmece yangın merdiveni daha uygun kaçış noktasıdır. Yangın merdiveninin daha güvenilir olmasının sebebi havalandırmalı olmasıdır. Yangın merdivenleri sadece yangın çıktığında kullanılmaz.

Aynı zamanda deprem ve sel gibi doğal afetlerde de Büyükçekmece yangın merdiveni kullanılabilir. Binada kalmak güvenilir olmadığı zaman ana merdiven yerine yangın merdiveni kullanılmalıdır. Doğal afet haricindeki acil durumlarda da yangın merdivenleri işinizi büyük ölçüde kolaylaştırır.

Büyükçekmece Yangın Merdiveni Ölçüleri

Söz konusu Büyükçekmece yangın merdiveni olduğu zaman dikkat etmesi gereken tek unsur kullanım amacı değildir. Aynı zamanda ölçülerinin ve dayanıklılığının da yönetmeliklere uygun yapılması gerekiyor. Yangın merdiveni amacına uygun kullanılmadığı zaman verilecek net bir ceza belirlenmemiştir. Fakat kullanılması zorunlu olan bir binada yangın merdiveni yoksa denetimden sonra ceza verilme ihtimali yüksektir.

Aynı zamanda yangın merdiveni acil durumlarda kullanılabilecek durumda değilse yine ceza verilme ihtimali yüksek olur. Bazı vakalarda ceza adam öldürme teşebbüsü olarak bile sonuçlanabiliyor. Bu sebeple kilitli kapıların ve bakımı yapılmayan yangın merdivenlerinin cezaya sebebiyet verebileceği unutulmamalıdır. Eğer detaylı yangın merdiveni fiyatları araştırması yaparsanız bu konuda da bilgi edinebilirsiniz.

Büyükçekmece Yangın Merdiveni Yönetmeliği

Kalabalık insan topluluğunun bulunduğu binalar için yangın merdiveni fiyatı araştırılıyorsa yönetmeliğe uygun hareket edilmesi gerekir. İnsanların geçici olarak bulunduğu yerlerde bile acil durumlar düşünülerek yangın merdiveni yapılmalıdır. Eğer yangın merdiveni yapılmazsa çeşitli resmî kurumların yaptığı denetimler sonucunda ceza verilme ihtimali yüksek olur.

Örnek verilecek olursa hastane ya da okul yangın merdiveni şirketi ile görüşerek gerekeni yapmazsa büyük problemler yaşanır. Bu problemlerin yangın meydana gelmeden önce düşünülmesi gerekiyor. Eğer daha önce hiç yangın merdiveni yaptırmadıysanız alanında uzman firmalarla görüşerek gerekli yardımları temin etmeniz mümkündür. Profesyonel firmalar yangın esnasında yaşanabilecek problemleri göz önünde bulundurarak tavsiyeler verir.

Büyükçekmece Yangın Merdiveni İmalatı

Yönetmeliğe ve standarda uygun yangın merdiveni yaptırılması önemlidir. Böylece hem yasalara uyulmuş hem de can güvenliği tehlikeye atılmamış olur. Eğer herhangi bir hatadan dolayı denetimden onay alınmadıysa yangın merdiveni firması paranızı iade etmelidir. İlk defa yangın merdiveni yaptıracaksanız maliyet konusunda detaylı bilgi için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Maliyetin hesaplanabilmesi için en önemli bilgi binanın yüksekliğidir. Hangi tip merdiven yapılacak olursa olsun kullanılan malzemelerin garantisi olması gerekiyor. Yangın merdiveni çeşitlerini araştırdıktan sonra detaylı bilgi edinmek istiyor olmanız normaldir. Bilgi edindikten sonra binanıza en uygun yangın merdivenini yaptırmak için bizim firmamızla iletişime geçebilir ve profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.Ara

×