Bakırköy Yangın Merdiveni

bakırköy yangın merdiveni

Bakırköy Yangın Merdiveni

Bakırköy yangın merdiveni olarak yangın merdiveni sektöründe yıllarca varlığını korumuş ve birçok başarılı iş yapmıştır. Yangın merdivenleri binalarda olası bir yangın çıkması halinde kişilerin hızlı ve güvenli biçimde tahliye edilebilmesi için kullanılır. Yapılan araştırmalara göre  yangın başladıktan sonra üç dakika sonra alanın dumanla kaplandığını, altı dakika içinde de alevlerin her eri kapladığı ortaya çıkmıştır. Bu gibi durumda servis merdivenleri kullanılamaz hale gelir ve çıkış yapılamaz.

Bakırköy yangın merdiveni yangın konusunda son derece bilinçli ve bilgili olduğu için binalara uygun yangın merdiveni yapmaktadır. Merdivenlerde hava akışının fazla olduğu için bu alanlarda yangının çok daha hızlı büyümesine neden olmaktadır unun için  alternatif çıkış yolları aranır.  Bu noktada yangın merdivenleri en büyük vazifeyi üstlenerek kaçış yolu olarak can kayıpların azaltmasına yardımcı olmaktadır.

Bakırköy Yangın Merdiveni İmalatı 

Bakırköy yangın merdiveni imalatı alanında yaptığı yangın merdivenlerinde sağlamlık ve güvenlik kriterlerine uyarak imal yapmaktadır. Yangın esnasında Isıya dayanıklı malzeme seçimi yaparak yangın merdiveni yapmaktadır. Yapılara yapılan yangın merdivenleri doğrudan insan hayatını alakadar eden bir durumdur.

Bakırköy yangın merdiveni  firması bu yüzden kaçış merdivenleri imalatı kesinlikle tecrübe ve özveri gerektiren bir iş olmaktadır. Bunun için uzman mühendisler tarafından yapı ve binalarda  geniş çaplı inceleme yapılır. Binanın ve işyerlerinin durumuna ve yönetmeliğe uygun bir proje detayı incelenir ve belirlenir.

Bakırköy Yangın Merdiveni Yönetmenliği 

Bakırköy yangın merdiveni olması gereken kurallar yangın yönetmeliğinde detaylı bir şekilde  belirlenmiştir. Bu alanda yapılan üretim yönetmelikteki şartlara göre yapılmalı, mutlaka ruhsata işletilmesi gerekir. Yangın yönetmeliğine göre dairesel yangın merdivenleri en az 100 cm genişlikte olmalı ve 9,5 metreden uzun olmaması gerekir. Dairesel yangın merdivenlerinde ise basamaktaki kova 50 cm uzakta ve basış genişliğinin en az 25 cm olmalıdır.

Bakırköy yangın merdiveni  şirketi özelinde dairesel yangın merdiveninde basamakların yüksekliği 17,5 cm’yi geçmemeli, baş kurtarma mesafesi en az 250 cm olmak zorundadır. Yangın yönetmeliğine göre Z tipi yangın merdivenleri duvara 3 metre boyunda olması gerekir. Z tipi yangın merdivenin bulunduğu binanın yüksekliği 21,5 metreyi geçerse düşme tehlikelerine karşı merdivenin kapatılması gerekmektedir. Kaçış merdivenlerinde basamak yüksekliği en fazla 17,5 cm; basamak genişliği en az 25 cm olmak zorundadır.

Bakırköy Yangın Merdiveni Fiyatı 

Bakırköy yangın merdiveni fiyat belirlemeden önce yangın merdiveni yapılacak olan yapının incelenmesi ve ön keşif yapılması gerekir. Yapının alanı büyüklüğü küçüklüğü kullanılacak olan malzemenin azlığı ve çokluğu yangın merdivenindeki fiyatı etkilemektedir. Kişinin isteği üzerine seçeceği yangın merdiveni çeşitleri ve bu yangın merdivenlerinin yapılmasında zorluklar fiyatı etkilemektedir.

Her yapının kendine has özelliği olduğu için her yapının yangın merdiveni maliyeti değişmektedir. Daha sağlıklı bir bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekipmanlarımız ve işinde uzman ustalarımızla her zaman müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktayız.Ara

×