Beylikdüzü Yangın Merdiveni

beylikdüzü yangın merdiveni

Beylikdüzü Yangın Merdiveni

Beylikdüzü yangın merdiveni şirketi hizmeti alacağınız zaman mutlaka işinde profesyonel ve kurumsal çalışan bir yerden destek alınması gerekir. Günümüzde  bakanlık yönetmelikleri ile zorunlu hale gelen ve büyük bir  hayati önem taşıyan yangın merdivenleri yaptırmak zorunludur.

Yangın ve acil durumlarında insanların güvenle dışarıya tahliye edilmesinde kullanılan yangın merdivenleri can güvenliğinin sağlanmasında önemli bir rolü vardır. Beylikdüzü yangın merdiveni yangın merdiven sektöründe ve ağır çelik merdiven imalatından montajında kadar her alanda iş yapmış ve alanında deneyimli, köklü profesyonel bir firmadır.

Beylikdüzü Yangın Merdiveni İmalatı Ve Çeşitleri

Beylikdüzü yangın merdiveni imalatı alanında her çeşit yangın merdiveni yapmaktadır. Binaların yangından korunması hakkında yönetmelikte iki tip yangın merdivenine izin vermektedir ve bunlar şu şekildedir. Z tipi yangın merdiveni ve dairesel angın merdivenidir.

Hangi tip yangın merdiveni yaptırmaya karar vermek için şu kriterler göz önüne alınmalıdır. Bunlar; binanın yaşı, kullanım amacı, katlarda bulunan kişi sayısı, yapı yüksekliği ve yangın merdiveni yapılacak yerin fiziksel durumudur. Doğru bir yangın merdiveni imalatı yaptırmak için bunlara dikkat edilmesi gerekir.

Beylikdüzü Yangın Merdiveni Ölçüleri

Beylikdüzü Yangın merdiveni üretimi yapılırken ve projelendirirken binanın şeklini ve boyutlarını dikkate alınması gerekir. Az katlı ve dar olan ve oturma amaçlı kullanılan binalarda merdiven genişliği en az 80cm olmak zorundadır. Kat sayısı biraz daha fazla olan binalarda ise  120 cm  olmalıdır yangın merdivenleri. Çok yüksek katlı binalarda yangın merdiveni genişliği en az 90 cm olmalıdır.

Bu rakamlara ekleme olarak yukarıda saydığımız tüm bina tiplerinde kaçış yolları en az 180 cm genişliğinde olmalıdır ve ölçülere dikkat edilerek yangın merdiveni yapılmalıdır.

Beylikdüzü Yangın Merdiveni Fiyatı

Beylikdüzü yangın merdiveni fiyatları bulunduğu alanın büyüklüğü ve kişi sayısına göre değişim gösterdiğinden bu konuda standart bir fiyat belirlemek doğru olmaz. Yangın merdivenlerinin yapımında kaliteli malzemeler kullanılmalı, yanmayan ve kaydırmaz yapıda olan yangın merdiveni fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kalitesi ve kullanımı açısından en uygun ürünleri bulabileceğiniz adreslerimize gelerek hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

 

Beylikdüzü Dairesel Yangın Merdiveni

Dairesel yangın merdivenleri yanmaz malzemeden yapılmalı ve en az 70 cm genişlikte olmalıdır. Bu merdivenlerin genişliği, bir kattaki kullanıcı sayısının 60 kişiden fazla olması durumunda 80 cm’den az olamaz. Dairesel merdivenler binalarda 51.50 m’den ve diğer yapılarda 30.50 m’den yüksek olarak yapılamaz. Dış kaçış merdivenleri korozyona karşı korunmalı ve yeterli dayanım ve taşıma kapasitesine sahip olması ve acil durumlarda kullanılabilir olması gerekmektedir.

Beylikdüzü Yangın Merdiveni Önemi

Yangın merdivenleri, yüksek binalarda ve işyerlerinde yangın başta olmak üzere çeşitli olumsuzluklarda acil çıkış yolu olarak kullanılmak için yapılmaktadır. Sadece yangın anında değil, deprem gibi doğal afet olaylarında ya da güvenlik nedeniyle oluşabilecek özel durumlarda da can ve mal güvenliği adına yangın merdivenleri yapılması gerekir ve bunun için bizlerle iletişime geçerek verdiğimiz hizmetten faydalanabilirsiniz.Ara

×