Sultangazi Yangın Merdiveni

sultangazi yangın merdiveni

Sultangazi Yangın Merdiveni

Sultangazi yangın merdiveni olarak aniden çıkan yangın esnasında bina içerisinde olan kişilerin  hızlı ve güvenli şekilde dışarıya tahliyesini gerçekleştirmek amacı ile bina içi veya dışına kurulan merdiven sistemi yapmaktadır. Aniden çıkan yangın, doğal afet ve benzeri olaylar olduğunda insanlar pencerelerden atlamakta ya da bina içi merdivenleri kullanarak yaralanma ve ölümler meydana gelmektedir. Ya da evlerinde kurtarılmayı beklerken zehirlenme durumları gerçekleşmektedir. Bu gibi durumlarda yangın merdiveni ihtiyacı  ortaya çıkmaktadır.

Sultangazi yangın merdiveni yaptığı yangın merdivenleri ile insanların canlarını koruma altına almaktadır. Hem de itfaiyecilerin yangın esnasında içeriye güvenli bir şekilde girmesini sağlamaktadır.

Sultangazi Yangın Merdiveni İmalatı 

Sultangazi yangın merdiveni fiyatı özelinde yapımında yanıcı hiçbir malzeme kullanılmaması gerekir. Bu nedenle  merdivenler yangına karşı en az 120 dakika dayanıklı olmak durumundadır. 90 dakika boyunca duman da diğer bölümlerden de dumanı ayırması gerekir. Yangın merdiveninin bulunma sayısı bazı durumlara göre farklılık göstermektedir. Farklı bir durum olmadığı da 25 kişiden fazla bir yerde ve  50 kişiden fazla kişinin bulunduğu yapılarda her binada en az 2 adet çıkış bulunacak şekilde imal edilmelidir. Eğer belirtilen bu kişi sayısı 500 kişinin üzerindeyse çıkış sayısı en az 3 olmalıdır. 1000 kişinin üzerindeyse de yapıda en az 4 çıkış bulunacak şekilde imal edilmesi gerekir. Yangın merdiveni imalatında sağlam ve kaliteli malzemeler kullanılmalıdır.

Sultangazi Yangın Merdiveni Ölçüleri 

Sultangazi yangın merdiveni firması ölçüleri dikkatli bir şekilde alıp yapmaktadır. Yangın merdiveni yapılacak olan binanın yüksekliği 30,5 m’den fazla, 51,5 m’den az olmayacak şekilde yapılmalıdır. Yangın merdivenlerinin her bölümünde 17 basamaktan fazla olmayan ve 4 basamaktan az olmamak üzere mesafeler koyarak yapılmalıdır. Yangın  Merdivenlerinin dönemeç kısımları geniş olarak şekilde yapılmalıdır. Merdivenlerin yerden yüksekliği en az 2,10 cm olması gerekir.

Sultangazi yangın merdiveni  dönemeç ve bitim kısımlarının ölçüsü ise en az 3 metre olmalıdır. Yangın  merdiveninin basamak yüksekliği 1.75 mm’den fazla, basılan kısmının genişliği 250 mm’den az olmaması gerekir ve buna dikkat edilmesi gerek. Yangın merdiveni olarak kullanılan merdiven basamaklarının ölçüleri yangın yönetmenliğine uygun olacak şekilde olmalıdır.

Sultangazi Yangın Merdiveni Yönetmenliği 

Sultangazi yangın merdiveni şirketi yaptığı her işte yangın yönetmeliğe uygun kaçış merdiveni yapmaktadır. İnsan hayatı başta olmak üzere diğer canlıların da hayatını korumak için yangın merdivenleri büyük avantaj sağlamaktadır. Türkiye’de zorunlu olarak yangın merdiveni yapılmakta  kullanılmaktadır. Mühendisler tarafından belirlenen kanunlara göre hareket edilerek yangın merdiveni üretilmektedir. Yangın merdivenlerinin mühendisler ve yangın yönetmenliği bakanlar tarafından sıkı denetimi yapılmaktadır.

İnsanların can güvenliği için gerekli olan yangın Sultangazi yangın merdiveni  belirlenen ölçülerde üretilmesi gerekir. İSG uzmanları ve denetimcilerine göre yangın merdivenlerinin kullanımı zorunludur ve herkes bu kurala uymak zorundadır. Firmamız yangın merdiveni üretimi yaparken bu kurallara uyduğu için hiçbir sorunla karşılaşmazsınız.Ara

×