Tuzla Yangın Merdiveni

tuzla yangın merdiveni

Tuzla Yangın Merdiveni

Aklınızda Z tipi Tuzla yangın merdiveni yaptırmak varsa yönetmeliklere uyulması gerektiğini bilmelisiniz. Söz konusu bina yeniyse basamak ölçüsünün 100×25 olması uygundur. Bu ölçü mevcut binalarda 70 cm’ye kadar düşer. Yangın merdiveninin etrafında yangına dayanıksız cam, açık pencere ya da havalandırma kanalı olmaması Tuzla yangın merdiveni yönetmeliği tarafından kesin olarak belirtilmiştir.

İnsanların kaçacağı yol boyunca yangına dayanıksız herhangi bir ortamın olmaması gerekiyor. Yangın merdiveninin son bulduğu ve yere indiği nokta mutlaka sokağa kaçış alanı olmalıdır. Bir başka Tuzla yangın merdiveni çeşidi daireseldir. Dairesel yangın merdiveni aynı zamanda balansmanlı yuvarlak kova tipi merdiven olarak da bilinir.

Tuzla Yangın Merdiveni Yönetmeliği

Katlanabilir Tuzla yangın merdiveni kullanmayı düşünüyorsanız yönetmelik kurallarına uymalısınız. Bu tarz merdivenlere 1. kattan aşağısı için müsaade edilir. Daha yüksek katlarda katlanabilir yangın merdiveni kullanılamaz. Yaygın olarak tercih edilmesinin sebebi kullanımının çok kolay olmasıdır. Birinci kata indiğinizde halatı çekerseniz merdiven otomatik olarak açılır. Kimileri binaya özel yangın merdiveni tasarlattırır.

Bahsedilen merdivenler arasında ihtiyacınıza uyan yoksa binanıza özel yangın merdiveni fiyatları üzerinde araştırma yapabilirsiniz. Diğer merdivenlerin tercih edilmemesinin sebeplerinden bir başkası binanın konumu olabilir. Eğer kaçış yolu zor ulaşılacak bir konumdaysa özel üretim yangın merdivenleri daha fazla iş görür. Dilerseniz dekoratif durması için de özel yangın merdiveni ürettirmeniz sıkıntı oluşturmayacaktır.

Tuzla Yangın Merdiveni İmalatı

Spiral yangın merdivenlerinin imalatında basamak, korkuluk ve tırabzanlar çelik malzemelerden üretilir. Eğer monte yangın merdiveni fiyatı araştırıyorsanız size sunulan tasarımlar arasından seçim yapmanız gerekecek. Kaplama konusunda bilgi almak için alanında uzman kişilerden yardım almanız mümkündür. Yangın merdivenlerinin üretimi saat yönünde ya da saat yönünün tersinde olabilir.

Kimi zaman ara inişler tercih edilir. Özel isteklerinizi yangın merdiveni şirketi ile görüşmeniz gerekiyor. Yangın merdiveni dâhili de olsa harici de olsa çelik malzemelerden üretilir. Basamak, korkuluk ve tırabzan kısımları da dayanıklılığı düşünülerek oluşturulur. Monte yöntemiyle yangın merdiveni yaptıracaksanız size sunulan tasarımlar arasından seçim yaparak binanızda güvenliği sağlayabilirsiniz.

Tuzla Yangın Merdiveni Önemi

Yangın kapılarının kilitli kalmaması ya da çıkışının engellenmemesi gerekiyor. Özellikle çıkmaz koridorlara sahip yangın çıkışları acil durumlarda büyük problemlere yol açar. Yangın söndürme ve acil çıkış ekipmanlarının kullanılabilir olması can güvenliğini korumak amacıyla büyük önem taşıyor. Eğer yangın merdiveni firması ile detaylı görüşürseniz yangın esnasında merdivenin önemini daha iyi anlarsınız.

Yangın merdiveni fiyatlarının belirlenmesi herkes tarafından araştırılan bir mevzudur. Acil durumlarda güvenilir çıkışın sağlanabilmesi için bütün binalarda yangın merdiveni bulunmalıdır. Güvenilirlik aynı zamanda binadan kısa sürede çıkılmasıyla mümkündür. Bu tarz faktörler ölçü alımında ve fiyat belirlemede göz önünde bulundurulur. İlk defa yangın merdiveni yaptıracaksanız bizim hizmetlerimizden yararlanarak güvenilir yaşantıyı elde edebilirsiniz.Ara

×