Eyüp Yangın Merdiveni

eyüp yangın merdiveni

Eyüp Yangın Merdiveni

Eyüp yangın merdiveni profesyonel ekipmanları ve işinde uzman ustaları ile yıllardır yangın merdiveni yapmaktadır. Aniden çıkan yangınlarda en önemli konu insanların dışarıya tahliye edilmesidir. Bir binada yangın çıktığında, binada bulunan insanların ve diğer canlıların yangın merdiveni ile çıkışlarının sağlanması yapılacak ilk işlemdir ve alınacak bütün yangın güvenlik önlemleri kaçışları kolaylaştırmak için ele alınmaktadır.

Eyüp yangın merdiveni tüm bu oluşabilecek sorunların bilincinde ve ona göre sorumluluk alarak yangın merdiveni üretimi yapmaktadır. İnsan hayatı üzerinde büyük etkiye sahip olan yangın merdivenleri yapımı güvenilir kurumsal firmalara yaptırmaya dikkat edilmesi gerekir. Sağlam yapılmayan yangın merdivenleri yangından daha çok zarar verebilir.

Eyüp Yangın Merdiveni Ölçüleri 

Eyüp yangın merdiveni şirketi özelinde ölçülerini yangın yönetmenliğinde olan kriterlere uygun olacak şekilde yapmaktadır. Yangın merdiveni yapımında kullanılan hiçbir malzemesinde yanıcı malzeme kullanılamaz. Yangın merdivenleri yangına en az 120 dakika dayanıklı olması gerekir. 90 dakika duman sızdırmaz kapı ile diğer bölümlerden ayrılacak şekilde yapılmalıdır.

Yangın  merdivenleri  basamak sayısı aksi belirtilmediği takdirde 25 kişiden fazla topluluğun bulunduğu yüksek binalar ile 50 kişiden fazla topluluğun bulunduğu her yapı, her bina en az 2 çıkış bulundurması gerekir. Eyüp yangın merdiveni özelinde bu kişi sayısı 500 kişinin üstünde olur ise en az 3 çıkış olacak şekilde yapılmalıdır. 1000 kişinin üzerinde olur ise de en az 4 çıkış bulundurulması ve yapılması zorunludur.

Eyüp Yangın Merdiveni Yönetmenliği 

Yangın yönetmenliği kurallarına göre; Yangın merdivenleri giriş kotundan çıkış kotuna kadar sürekli olarak  göstererek insanların güvenli şekilde tahliyesini gerçekleştirmelidir. Yangın merdivenlerinin basamakları kaymayı engelleyen malzemelerden üretilerek  yapılmalıdır.

Eyüp yangın merdiveni baş kurtarma mesafesi yangın merdiveni yönetmeliklerine göre basamak üzerinden itibaren 2,1 metre olmak zorundadır. Yangın merdivenlerinin bulundukları ve olduğu bölgelere yoğun çelik varlığından dolayı mekanik ve elektrik tesisat kurulumu yapılamaz ve kurala dikkat etmek gerekir. Yangın merdiveninde olan kaçış rampaları yangın merdiveni yönetmeliğine uyumlu şekilde yangın merdivenleri gibi havalandırılma yapılması gerekir.

Eyüp Yangın Merdiveni İmalatı 

Eyüp yangın merdiveni firması açısından imalatını yaptığı tüm yangın merdivenlerinde kaliteli ve sağlam bir işçilik çıkarmıştır. Söz konusu can kayıplarının yaşanabileceği yangın felaketleri olduğunda yangın merdiveni imalatının önemi ortaya çıkmakta ve bu konuda daha bilinçli olunması gerekir. Ülkemizde bazı yapılarda yangın merdivenleri olmamasından kaynaklı toplu yaşam merkezlerindeki yangın kaynaklı can kayıpları üzücü bir durum yaşanmaktadır.

Sağlam ve kaliteli malzemelerden üretilen yangın merdivenleri, ihtiyaç duyulması halinde binadaki kişilerin tahliyesini sağlayacak ve gerektiğinde müdahale ekiplerinin bu yolla binaya girişine yardımcı olmayı sağlayacaktır. Bu yüzden yangın merdiveni imalatında yanmaz ve dayanıklı malzeme kullanılması son derece önemli olmaktadır.

Eyüp Yangın Merdiveni Fiyatı 

Yangın merdiveni fiyatı her yapıya göre farklılık göstermektedir. Yağının yüksekliği, büyüklüğü, küçüklüğü, alanı, kullanılan malzeme ve kişinin istediği çeşit yangın merdiveni yapımı için kullanılan bu kriterler fiyatı belirlemektedir. Daha detaylı bir bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.Ara

×