Çorlu Yangın Merdiveni

çorlu yangın merdiveni

Çorlu Yangın Merdiveni

Dış kaçışı sağlayan Çorlu yangın merdiveni, korozyona karşı korunmuş olmalıdır. Dayanıklılık ve taşıma kapasitesi yüksek olan yangın merdivenleri can güvenliğini riske atmanızı önler. Yangın merdiveninin özellikle acil durumlarda kullanılabilir olması yönetmelik tarafından net bir şekilde belirtilmiştir. Bina, huzurevi, anaokulu ve ilköğretim gibi kurumlarda 50’den fazla kişi bulunuyorsa dairesel Çorlu yangın merdiveni kullanılamaz.

Kimi yerlerde katlanabilir Çorlu yangın merdiveni kullanılır. Bu merdivenler aynı zamanda akrobat merdiven olarak da adlandırılır. Katlanabilir merdivenler genelde kaçış yolunun son noktasında bulunur. Bazı tek katlı binalarda kullanılması uygun görülür. İmalatı sırasında demir ya da alüminyum malzemeler tercih edilir. Merdivenin indiği noktaya kullanan kişilere 8 metrekarelik alan kazandırılmış olur.

Çorlu Yangın Merdiveni Ölçüleri

Yangın merdiveni yapılacak bina karada, suda, sürekli ya da geçici olsa bile yönetmeliklere göre hareket edilmelidir. Aynı şekilde Çorlu yangın merdiveni üzerinde onarım ve değişim yapılacağı zaman da yönetmeliklerin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Eğer proje yangın yönetmeliğine uygun değilse ruhsat verilmez.

Son dönemlerde en çok araştırılan konulardan birisi spiral yangın merdivenleridir. Okul, mağaza, otel, endüstriyel birim ve ticari binalara monte yöntemiyle yangın merdiveni yapılabilir. Dâhili ya da harici spiral yangın merdivenlerinin sahanlık üretiminde çelik malzemeler kullanılır. Detaylı bilgi edinmek için yangın merdiveni fiyatları hakkında araştırma yaptığınız zaman merak ettiklerinizin cevabını bulabilirsiniz.

Çorlu Dairesel Yangın Merdiveni

Her binada tercih edilmeyen dairesel yangın merdivenlerinin çeşitli kaplamaları bulunur. Yangın açısından en güvenilir olanını bulmak için yangın merdiveni şirketi ile görüşebilirsiniz. Böylece alanında uzman kişilerden profesyonel yardım almanız zorlaşmaz. Yangın merdivenleri saat yönünde ya da saat yönünün tersinde üretilebilir. Bazı durumlarda konforun sağlanması için ara inişler bulunur.

Yangın merdivenlerinin çıkışlarının kapatılmaması gerekiyor. Bazı binalarda geçici olarak kapatılır. Fakat acil durumun ne zaman oluşabileceği bilinemez. Bu sebeple geçici de olsa yangın merdiveni çıkışlarının kapatılmaması gerekiyor. Bilinçli kullanım amacıyla yangın merdiveni fiyatı haricinde bu tarz bilgileri de edinmenizde fayda var. Özellikle çıkış ekipman, eşya ya da malzemelerle kapatılmamalıdır.

Çorlu Yangın Merdiveni Fiyatları

Eski binalarda yangın merdiveni montajı kolay olabilir. Fakat böyle durumlarda bile insanların güvenliğinin sağlanabilmesi için yangın merdiveni firması planlama yapmalıdır. Kaymayan ve yanmayan malzemelerden yapılan merdivenler her zaman öncelikli tercih edilmesi gerekenlerdir. Acil durumlarda bu tarz unsurlara dikkat edilmezse düşünüldüğünden daha fazla can kaybı yaşanabilir.

İnsanların iniş ve çıkış yaparken sorun yaşamaması için ekibin büyük bir titizlikle merdiven üretmesi gerekiyor. Bu sebeple yangın merdivenlerinde nelere dikkat edilmesi gerektiğini araştırmak can güvenliği açısından önemlidir. Yangın binaya kısa sürede girdiği için nefeste sorun yaşanmaması adına insanların olabildiğince kısa sürede binadan çıkabilmesi şarttır. Her yönden sizi memnun edecek bir hizmet almak için firmamıza başvurun.Ara

×