Sarıyer Yangın Merdiveni

sarıyer yangın merdiveni

Sarıyer Yangın Merdiveni

Hangi binaların Sarıyer yangın merdiveni kullanımına uygun olduğu yönetmelik tarafından belirlenmiştir. Yönetmeliğe göre merdiven kullanımı uygun olan her binada Sarıyer yangın merdiveni bulunması zorunludur. Yangın merdiveninin amacı sadece yangın sırasında insanların can güvenliğini sağlamak değildir. Aynı zamanda doğal afete yapılacak müdahalenin kolay olması da yangın merdiveniyle sağlanır.

Aklınızda Sarıyer yangın merdiveni yaptırmak varsa standartlara uygun, kaliteli ve güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Yangın merdivenini zorunlu hâle getiren şey belediye ve bakanlık yönetmelikleridir. Hayati önem taşıdığı için yönetmeliklere uygun olacak şekilde yangın merdiveni yapılmalıdır. İnsanların ve diğer canlıların güvenli tahliye edilmesi için her binada mutlaka yangın merdiveninin bulunması gerekiyor.

Sarıyer Yangın Merdiveni Yönetmeliği

Güvenilir ve yönetmeliğe uygun Sarıyer yangın merdiveni yaptırmak için firmamıza başvurabilirsiniz. Görüşme sırasında fiyatlandırma hakkında bilgi almanız mümkündür. Yangın merdivenlerinin özellikleri hakkında bilgi edindiğiniz zaman bilinçli hareket edersiniz. Geçmiş dönemlerden beri yangın merdiveni güvenliğin sağlanması amacıyla kullanılmaya devam ediyor. Uzun yıllardan beri kullanılan yangın merdivenleri günümüzde daha donanımlı hâle gelmiştir. Kimi binalarda yangın merdivenlerinin görünümü göz önünde bulundurulurken kimilerinde ise işlevine önem verilmiştir.

Yangın merdivenlerinin yapımında iklim özellikleri de göz önünde bulundurulur. Fakat bunların yanı sıra yangın merdivenlerinin standartları belirlenmiştir. İnsanlar yangın merdiveni fiyatları araştırması yaparken bu standartlara da dikkat ederek firmalarla görüşme yapar.

Sarıyer Yangın Merdiveni Ölçüleri

Yüksek katlı binalara yapılan yangın merdivenleri iç alanda olmalıdır. Bu tarz binalarda aynı zamanda dairesel yangın merdivenlerinin kullanılması uygun değildir. Üç kattan fazla olan binalar için Z tipi yangın merdiveni fiyatı araştırması yapılmalıdır. Yanmaz malzemelerden yapılan yangın merdivenleri tercih edilmelidir. Eğer yangın merdiveninden inerken insanlar kayarsa can güvenlikleri riske atılmış olur. Merdiven inişlerinde baş yüksekliğinin en az 210 cm olması gerekiyor. Eğer kat başına basamak sayısı 17’den fazla olursa yönetmeliğe uyulmamış sayılır.

Basamak yüksekliği ise en fazla 17,5 cm olmalıdır. Görüştüğünüz yangın merdiveni şirketi bu bilgileri göz önünde bulundurarak üretim yaparsa yönetmeliğe uygun hareket etmiş olur.

Sarıyer Z Tipi Yangın Merdiveni

Yangın merdivenleri hakkında araştırma yaptığınız zaman Z tipi ve dairesel olmak üzere ikiye ayrıldığını öğrenebilirsiniz. Yangın, deprem, sel ve çeşitli acil durumlarda binanın hızlı boşaltılabilmesi için yangın merdivenleri büyük önem taşır. Geçmişten günümüze kadar merdivenlerin önemi yangın merdiveni firması tarafından söyleniyor.

Siz de hayati önem taşıyan merdivenlerden binanıza yaptırmalısınız. Z tipi yangın merdiveni yaptıracağınız zaman hem kaliteli hem de uygun fiyatlı hizmet almak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda firmamızla iletişime geçmeniz size epey yardımcı olacaktır. Can güvenliği ve bütçe göz önünde bulundurularak yangın merdiveni imalatı yapılır. İlk defa yangın merdiveni yaptıracaksanız firmamızda bulunan ekibimize aklınızdaki soruları rahatlıkla sorabilirsiniz.Ara

×