Başakşehir Yangın Merdiveni

başakşehir yangın merdiveni

Başakşehir Yangın Merdiveni

Aklınızda Başakşehir yangın merdiveni türleri hakkında araştırma yapmak varsa doğru bilgileri edinmeniz önemlidir. Z tipi ve dairesel olmak üzere yangın merdivenleri iki çeşittir. Dairesel Başakşehir yangın merdiveni basamakları üçgene benzer. Bu basamakların ana sütuna monte edilmesiyle dairesel yangın merdivenleri üretilir. Korkulukları tamamlandıktan sonra dairesel yangın merdivenleri boru görünümüne sahip olur.

Dairesel Başakşehir yangın merdiveni yapılacağı zaman baş kurtarma yüksekliğinin en az 2,50 metre olması gerekiyor. Eğer kullanacak kişi sayısı 25 kişiden fazla değilse genişliği en az 100 cm olduğu müddetçe yapılabilir. Z tipi yangın merdivenlerinde ise yatay zemin ve basamaklar bulunur. Yatay zeminler arasındaki basamak sayısı 4 – 17 arasında olmalıdır.

Başakşehir Yangın Merdiveni Fiyatları

Birçok kişi Başakşehir yangın merdiveni şartlarını araştırmadan firmalarla görüşmüyor. Ev, iş yeri, okul ve kamu kurumları gibi çok sayıda insanın bir arada bulunduğu binalarda yangın merdiveni mutlaka olmalıdır. Peki merdivenlerde aranan şartlar nedir? Yangın ya da başka bir acil durumda insanların hızlı olacak şekilde kaçabilmesini sağlayan yapılar yangın merdivenleridir.

İnsanların yangın merdivenine hızlı ve kolay biçimde ulaşabiliyor olması önemlidir. Özellikle yüksek katlı binalarda yangın merdiveni bulunması can kaybının önlenmesi açısından gerekli bir durumdur. Yangın merdiveni yönetmeliğini inceledikten sonra yangın merdiveni fiyatları araştırması yaparsanız firma seçiminde işiniz kolaylaşır. Böylece güvenilir yangın merdiveni yaptırmanız kolaylaşır.

Başakşehir Yangın Merdiveni Ölçüleri

Araştırma esnasında yangın merdiveni fiyatı yanı sıra imalatta kullanılan malzemelere dikkat etmelisiniz. Yangın merdiveninin üretiminde olmazsa olmaz şartlardan birisi yanmaz malzemelerin kullanılmasıdır. Malzemelerin alevlenici ve parlayıcı özellik barındırmaması can güvenliğini sağlama açısından büyük önem taşır. Tek yangın çıkışının yeterli olduğu binaları araştırarak bilinçli şekilde hareket edebilirsiniz.

Eğer yangın merdiveni şirketi seçimi yapmanız gerekiyorsa şartlara uygun hareket eden ekiplere öncelik tanımanızda fayda var. Her yangın merdiveni üretiminde göz önünde bulundurulması gereken standartlar söz konusudur. Firma çalışanları imalat sırasında kanunlarla belirtilen standartlara göre davranmalıdır. Çizim yapıldıktan sonra teknik uzmandan imalatçılara kadar standartlar baz alınarak çalışılmalıdır. Kalıpların çıkarılması için standartlar önemlidir.

Başakşehir Yangın Merdiveni İmalatı

Apartman, site ve iş yerlerinin güvenliğinin sağlanabilmesi için birtakım yasal zorunluluklar vardır. Aynı durum yangın merdiveni yönetmeliklerinde de geçerlidir. Yönetmeliğe uygun hareket edildiği zaman yangın merdiveni firması binada bulunan insanların can güvenliğini sağlamak için önemli bir adım atmış olur. Yangın merdiveni hakkında detayların yer aldığı yönetmelik göz önünde bulundurulmalıdır.

Söz konusu olan yönetmelikte yangın merdiveninin yüksekliği, malzemesi, basamakları ve daha birçok faktörü belirtilmiştir. Eğer firma yönetmeliğe uygun hareket etmezse can ve mal kaybına sebep olacak davranış sergilemiş demektir. İlk defa yangın merdiveni yaptıracaksanız bizimle iletişime geçerek yönetmeliğe uygun olacak şekilde yangın merdiveni imalatı yaptırabilirsiniz.Ara

×