Güngören Yangın Merdiveni

güngören yangın merdiveni

Güngören Yangın Merdiveni

Firmalar projelendirme sırasında Güngören yangın merdiveni standartlarını göz önünde bulundurur. Etüt çalışması yapılmadan binanın iç ya da dış kısmına yapılacak yangın merdiveninin çizimi oluşturulmamalıdır. Yangın merdiveni standartları net olarak belirtildiği için firmaların bu standartlara uyması zorunluluktur. Eğer yangın sırasında sorun yaşanması istenmiyorsa Güngören yangın merdiveni imalat ve montajında standartlara göre hareket edilmelidir.

Araştırma yaparak Güngören yangın merdiveni zorunluluğu hakkında bilgi edinmeniz mümkündür. Özellikle iş güvenliği ve işçi sağlığında üzerinde en çok durulan konulardan birisi yangın merdivenleridir. Birçok yerde binalardaki yangın merdiveni zorunluluğu söz konusudur. Merdivenin düzenlemeleri kaçış mesafesi baz alınarak oluşturulur. Konut ve diğer binalar olacak şekilde ikiye ayrılır.

Güngören Z Tipi Yangın Merdiveni

Her türlü Z tipi Güngören yangın merdiveni ateşe karşı dayanıklı üretilmelidir. Aynı zamanda merdiveni kullanan kişilerin kaymasını önleyecek malzemelerin kullanılması şarttır. Merdiven inişlerinde baş yüksekliğinin en az 210 cm olması yönetmelik tarafından belirtilmiştir. Bir katta bulunan merdiven basamağının sayısı en fazla 17 olmalıdır.

Basamakların yüksekliğinin en fazla 17,5 olması gerekiyor. Basamak genişliği ise en az 25 cm olması şartlar arasında yer alır. Eğer sadece yangın merdiveni fiyatları incelemesi yaparsanız yönetmeliğe uymayan firmalarla anlaşma ihtimaliniz yüksektir. Böyle bir durumda ise yangın ve diğer acil durumlarda can kayıpları bir hayli fazla olur.

Güngören Dairesel Yangın Merdiveni

Dairesel yangın merdiveni fiyatı araştırması yapmadan önce bu yangın merdiveninin ne olduğunu net bir şekilde öğrenmelisiniz. Yangın merdivenleri yangın sırasında insanların hızlı ve güvenilir bir şekilde binadan çıkabileceği şekilde tasarlanır. Koruması vardır ve ateşe dayanıklı olacak şekilde üretilir. Yangın merdivenleri Z tipi ve dairesel olacak şekilde ikiye ayrılarak imal edilir.

Üç kattan fazla olan binalarda yangın merdiveni şirketi dairesel merdiven yapamaz. Yönetmelik yüksek binalarda dairesel yangın merdiveni kullanılmaması gerektiğini açık ve net bir şekilde belirtmiştir. Yangın gibi acil durumlarda insanların binayı hızlı boşaltabilmesi için yangın merdiveni hayati önem taşıyor. Yangın merdiveni sayesinde aynı zamanda yangına müdahale daha kolay olur.

Güngören Yangın Merdiveni Önemi

Sektörde bulunan yangın merdiveni firması, yangın sırasında binayı hızlı bir şekilde terk etmek için yangın merdiveni hazırlar ve tasarlar. Bulunduğu konumun acil durumlarda kaçışı kolaylaştırıcı şekilde olması gerekiyor. Yönetmelikte mesafe ve yükseklik değerleri net bir şekilde belirtildiği için firmaların buna göre imal etmesi hayat kurtarıcı niteliktedir.

Bazı kişiler sadece fiyatlandırmaya odaklandığı için alanında uzman yangın merdiveni firmalarıyla anlaşamaz. Böyle sorunlar yaşamamak için yapmanız gereken şey firmanın yangın merdiveni konusundaki deneyimini araştırmaktır. İlk defa yangın merdiveni yaptıracaksanız kullanılan malzemeleri öğrenmeniz gerekiyor. Dayanıklı ve taşıma kapasitesi yüksek olan yangın merdivenlerinden yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek hizmetlerimiz hakkında bilgi edinebilirsiniz.Ara

×