Çekmeköy Yangın Merdiveni

çekmeköy yangın merdiveni

Çekmeköy Yangın Merdiveni

Bina güvenliği denildiği zaman akla ilk olarak Çekmeköy yangın merdiveni gelir. Yapılan araştırmalar sonucunda yangın meydana geldiğinde günlük kullanım merdivenlerinin yetersiz olduğu anlaşılmıştır. Bunun sebebi yangındaki çıkan alevler ve dumanlardır. Daha verimli sonuç alınabilmesi için Çekmeköy yangın merdiveni kullanılır. Siz de bulunduğunuz binaya yangın merdiveni yaptırarak acil durumlarda can güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Acil durumlarda kısa süre içerisinde kaçış yolu bulunabilmesi için Çekmeköy yangın merdiveni şarttır. Yangın merdiveni binalardaki en güvenilir kaçış yoludur. Günümüz koşullarında en çok üretilen yangın merdivenleri genişletilmiş metalden yapılanlardır. Genişletilmiş metalden üretilen merdivenler sadece güvenilirlik açısından tercih edilmez. Aynı zamanda uzun ömürlü olması açısından beklentiyi karşılar.

Çekmeköy Yangın Merdiveni Fiyatları

Konut için Çekmeköy Z tipi yangın merdiveni düşünüyorsanız kova hattında bulunan en dar basamak genişliğinin 100 mm’den az olmaması gerekiyor. Diğer binalarda ise bu değer 125 mm olmalıdır. Bu konuda önemli olan bir başka unsur yangın merdiveninin imalatıdır. Firmanın imalatta iyi malzeme kullanması önem taşır.

İmalatta önemli olan bir başka faktör yönetmeliğe uygun hareket edilmesidir. Eğer yangın merdiveni fiyatları araştırması yapıyorsanız sorumluluklarının farkında olan firmalara öncelik tanımanızda fayda var. Hem bilinçli hem de deneyimli firmalarla anlaşmanız beklentinizi karşılayacak hizmet alma olasılığını artırır. Henüz aradığınız gibi bir firma bulamadıysanız bizimle iletişime geçerek binanıza yangın merdiveni yaptırabilirsiniz.

Çekmeköy Yangın Merdiveni Ölçüleri

Çok katlı binalar için yangın merdiveni fiyatı araştırması yapacaksanız seçim esnasında oldukça dikkatli davranmalısınız. Standartlara uygun ölçülerde üretilen yangın merdivenleri aranan şartları da karşılıyor demektir. Eğer ölçüler ve şartlar göz önünde bulundurularak yangın merdiveni üretilirse ciddi anlamda hayat kurtarıcı niteliği taşır. Aynı şekilde gereken şartları karşılamazsa can kaybına da sebep olabilir.

Hemen her binada yangın merdiveni şart olarak görülür. Özellikle fazla kata sahip binalar için yangın merdiveni şirketi mutlaka ciddi çalışmalar yapar. Yangın ya da başka bir acil durum yaşandığı zaman insanların hızlı bir şekilde binayı terk edebilmesi gerekiyor. Bu da hızlı ve güvenilir şekilde yangın merdiveniyle mümkündür.

Çekmeköy Yangın Merdiveni İmalatı

Yangın merdivenini üretecek olan yangın merdiveni firması yönetmeliğe uygun hareket etmelidir. Firma hizmet sunarken yönetmeliğe ne kadar uygun davrandığı takip edilirse işiniz daha rahat ilerler. Gerçekleştirilmesi gereken zorunluluklar takip edilmezse imalat ve montaj konusunda fazlasıyla sıkıntı yaşarsınız. Bina sahibi olarak yönetmelikleri öğrenmeli ve firma çalışanlarını bu konuda takip etmelisiniz.

Yönetmeliklere uygun üretilmeyen yangın merdivenleri çok fazla can ve mal kaybına sebep olur. Bilindiği üzere belirli yükseklikten fazlasına sahip olan binalarda yangın merdiveni bulunması yasal olarak zorunluluktur. Can kaybının önlenmesi için bu durum atlanmaması gereken bir şeydir. Bu sebeple firmamızla iletişime geçerek binanıza yangın merdiveni yaptırabilirsiniz.Ara

×