Bayrampaşa Yangın Merdiveni

bayrampaşa yangın merdiveni

Bayrampaşa Yangın Merdiveni

Binanın yüksekliği 21.5’ten azsa Bayrampaşa yangın merdiveni kullanmak zorunlu değildir. Ancak 21.5 – 30,5 metre arasında yüksekliğe sahip olan binalarda Bayrampaşa yangın merdiveni zorunludur. 30.5 – 51,5 metre arasında ve 51.5 metreden yüksek binalarda ise en az iki yangın merdiveni bulundurmak gerekiyor. Üzerinde durulan bir başka konu ise yangın merdiveni kilididir.

Denetimler söz konusu olduğu zaman Bayrampaşa yangın merdiveni kilidi oldukça büyük önem taşıyor. Mantık kuralları ve yasal zorunluluklar göz önünde bulundurulduğu zaman yangın merdiveni kilidinin takılması uygun olmaz. Yangın merdiveni kilidi yerine birçok yerde dışarıdan açılmayı engelleyen diğer kitler tercih edilir. Kit kullanılmasının sebebi ise güvenliğin sağlanmasıdır.

Bayrampaşa Z Tipi Yangın Merdiveni

Aklınızda Bayrampaşa yangın merdiveni nasıl üretilir şeklinde sorular varsa firmalarla görüşme yapabilirsiniz. Ne tür malzemelerin kullanılması gerektiğini bilen firmalarla anlaştığınız zaman dayanıklı yangın merdiveni yapılır. Günümüzde birçok insan yangın merdiveninin hangi özelliklere sahip olması gerektiğini araştırıyor. Tüm dünyada geçerli olan standartlar düşünülerek imalat yapıldığı zaman sıkıntı yaşanmaz.

Yönetmeliği göz önünde bulundurarak hizmet sunan firmalara yangın merdiveni fiyatları hakkında sorular sorabilirsiniz. Eğer bina yüksekse yangın merdiveninin iç kısımda olması daha uygundur. Bu tarz yüksek binalarda yönetmelik dairesel yerine Z tipi yangın merdiveni olması gerektiği yönünde kesin ifadelere sahip. Eğer bina üç kattan yüksekse kesinlikle Z tipi yangın merdiveni olmalıdır.

Bayrampaşa Dairesel Yangın Merdiveni

Yangın merdiveni imalatında yönetmelik göz önünde bulundurularak hareket edilmelidir. Toplumun kullanımına açık ticari merkezler ve iş yerlerinde yangın merdiveninin bulunması yasal olarak zorunludur. Bu tarz binaların sahibiyseniz yangın merdiveni fiyatı üzerinde araştırma yapabilirsiniz. Kat sayısı fazla olan binalarda dairesel yangın merdiveni yönetmelik tarafından uygun görülmez.

Bir katta yirmiden fazla daire bulunuyorsa yangın merdiveni şirketi ile görüşmeniz şarttır. Üç kattan fazlasına sahip binalarda Z tipi yangın merdiveni kullanılması gerekiyor. Yangından ve diğer acil durumlardan hasar alınmaması için mesafenin yaklaşık 30 metre olması gerektiği yönetmelikte açık bir şekilde belirtilmiştir. Bu mesafe, yangından hasar almamak için belirlenen en yakın mesafedir.

Bayrampaşa Yangın Merdiveni Önemi

Yangın merdivenlerinin işlevleri ve özellikleri hakkında detaylı bilgi edinmek için yangın merdiveni firması ile görüşebilirsiniz. Yangın meydana geldiği zaman insanların hızlı bir şekilde binadan kaçabilmesi için yangın merdiveni imalatı şarttır. Kaçış planları daha önce belirlenen senaryolar aracılığıyla gerçekleştirilir. Eğer binadaki kişiler bu konuda bilinçsizse bina içerisinde işaretler bulunmalıdır.

Yangın ve diğer acil durumlarda hızlı bir şekilde binadan çıkılabilmesi için en güvenilir yol yangın merdivenleridir. Eğer alanında profesyonelce çalışan firmalarla anlaşırsanız başvurduğunuz yöntem son derece hayat kurtarıcıdır. Daha önce binanız için yangın merdiveni imal ettirmediyseniz bizimle iletişime geçerek donanımlı ve dayanıklı olacak şekilde yaptırabilirsiniz.Ara

×