Esenyurt Yangın Merdiveni

esenyurt yangın merdiveni

Esenyurt Yangın Merdiveni

Alışveriş merkezi, plaza, otel ve kamu kurumu gibi çok sayıda insanın bir arada bulunduğu binalarda Esenyurt yangın merdiveni kullanılır. Yangın merdivenlerinin tek işlevi yangından kaçış değildir. Aynı zamanda deprem, sel ya da diğer acil durumlarda hızlı davranabilmek amacıyla Esenyurt yangın merdiveni kullanılır. Yangın merdivenlerinin yönetmeliğe uygun olması gerekiyor.

Yönetmeliğe uygun olacak şekilde Esenyurt yangın merdiveni yapılırsa güvenilirliği daha fazla olacaktır. Anlaşacağınız firmanın yönetmeliği göz önünde bulundurması önemlidir. Eğer binanın yüksekliği 21,50 metreden azsa yönetmeliğe göre ana çıkış yeterli sayılır. Fakat 21.50 – 30.50 metre arasında yüksekliği olan binalarda merdiven bulunmalıdır. Aynı şekilde 30.50 – 51,50 metre arasında yüksekliği olan binalarda iki tane yangın çıkışının olması zorunludur.

Esenyurt Yangın Merdiveni Fiyatları

Söz konusu firmanın Esenyurt yangın merdiveni imalatında işçiliğini göstermesi seçim yapmanız açısından size yardımcı olur. İnsanlar yangın merdiveni fiyatlarını değerlendirirken firmaların işçiliğini de göz önünde bulundurur. Bazı firmalar teknik uzmana keşif yaptırmadan ya da örnek çalışma göstermeden işleme başlar.

Böyle bir çalışma biçimi beklentinizi karşılamayacak bir üretimin gerçekleşmesine yol açar. Bu sebeple yangın merdiveni fiyatları araştırması yapmadan önce firmaların örnek çalışmalarını göstermesine özen gösterin. En önemlisiyse binada keşif yapılmasıdır. Hammaddeden ölçülere kadar birçok faktör fiyatlandırma belirleme açısından büyük bir öneme sahiptir. Yangın merdiveni imalatında göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktör can güvenliğidir.

Esenyurt Yangın Merdiveni Ölçüleri

Apartman yöneticilerinin, ev, iş yeri ve bina sahiplerinin mutlaka yangın merdiveni fiyatı hakkında inceleme yapması gerekiyor. Eğer yangın sırasında kaçışın kolay olabileceği bir merdiven sağlanmazsa can kaybı tahmin edildiğinden daha fazla olacaktır. Yangın merdiveni ölçülerinin yönetmeliğe uygun olacak şekilde tasarlanması aranan şartlardandır.

Eğer söz konusu binanın yüksekliği 21,5 metreden azsa yangın merdiveni şirketi ile görüşmeye gerek yoktur. Fakat bu değer 21.5 – 30,5 metre arasındaysa mutlaka yangın merdiveni yaptırılması gerekiyor. Bina yüksekliği 30.5 – 51,5 metre aralığında olanlarda ise en az iki tane yangın merdiveni bulunmalıdır. Bu durum 51,5 metreden fazla yüksekliğe sahip binalar için de geçerlidir.

Esenyurt Yangın Merdiveni İmalatı

Yangın merdiveni imalatı için yapılan araştırmalarda yangın merdiveni firması sizin yerinize yönetmelikleri inceler. Sizin de yönetmelik hakkında bilgi sahibi olmanız takip etmek açısından önemlidir. Standartlar hakkında bilgi edinmediğiniz zaman firma hatalı işlem yaptığı zaman bu konuda bilinçli hareket etmeniz zorlaşır. Bu sebeple mutlaka bilgi sahibi olmalısınız.

Kanuni düzenlemeleri okuduğunuz zaman yangın merdivenlerinin hangi ölçülerde olması gerektiğini öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra malzeme, yükseklik ve basamak konularındaki detaylara erişmeniz bu maddelerle mümkündür. Günümüzde birçok insan araştırma yapmadığı için mağdur oluyor. Daha önce hiç yangın merdiveni yaptırmadıysanız bizimle irtibata geçerek yönetmeliklere uygun olacak şekilde yangın merdiveni yaptırabilirsiniz.Ara

×