Çatalca Yangın Merdiveni

çatalca yangın merdiveni

Çatalca Yangın Merdiveni

Yangında binadan güvenilir şekilde çıkılması gerektiği durumlarda Çatalca yangın merdiveni kullanılır. İnsanlar tahliye edildiği zaman alanında uzman kişilerin müdahale etmesi daha kolay hâle gelir. Eğer Çatalca yangın merdiveni amacı dışında kullanılırsa beraberinde büyük sorumluluklar getirir. Online platformlar aracılığıyla araştırma yaptığınız zaman bu durumlara çok sayıda örnek bulabilirsiniz.

Bazen yangın merdivenine eşya doldurulduğu görülür. Aslında yangın merdivenlerinin günlük kullanıma açık pozisyonda olması doğru bir davranış değildir. Acil durumlarda kullanımı engelleyici unsurlar Çatalca yangın merdiveni yönetmeliği tarafından açıkça yasaklanmıştır. Yangın merdiveninin asıl amacına uygun şekilde kullanılmadığı tespit edildiği zaman cezası olduğunu bilerek hareket etmelisiniz. Zaman zaman denetimler yapılarak yangın merdiveni ve kapısı kontrol edilir.

Çatalca Z Tipi Yangın Merdiveni

Z tipi Çatalca yangın merdiveni, adını yapılış şeklinden almıştır. Merdivenlerin kolları düzdür ve sahanlığı vardır. Basamaklar yapılırken standart ölçülere göre hareket edilmelidir. Ayrıca hepsinin birbirinin aynısı olması gerekiyor. Sahanlıklar da aynı şekilde iki tarafta bulunur ve ölçülerinin birbiriyle aynı olması şarttır.

Yüksekliği 300 cm olan bir merdivenin 5-6 basamakta bir sahanlığı olur. Mevcut yönetmeliğe uygun olacak şekilde yangın merdiveni yapılacaksa Z tipi tercih edilmelidir. Yeni binalar için yangın merdiveni fiyatları araştırılıyorsa ölçüsü 100×25 cm olmalıdır. Mevcut binalarda ise bu ölçü 70 cm’ye kadar düşer. Merdiven yapılırken yönetmelik göz önünde bulundurulursa sıkıntı yaşanmaz.

Çatalca Yangın Merdiveni Fiyatları

Günümüzde insanlar yangın merdiveni fiyatı incelemesi yapmadan firmalarla anlaşmıyor. Sektördeki fiyatları araştırdığınız zaman değişkenliği fark edeceksiniz. Yangın merdiveni fiyatlarının değişken olmasının sebebi firma sayısının artış göstermesidir. İnsanlar yangın merdivenine ihtiyaç duydukça firmalar yaygınlaşmış, fiyatlarda değişkenlikler yaşanmıştır. Siz de yangın merdivenine ihtiyaç duyuyorsanız fiyatları araştırabilirsiniz.

Söz konusu can güvenliği olduğu zaman fiyatlardan ziyade yangın merdiveni şirketi çok daha önemlidir. Kimileri yalnızca fiyatları araştırdığı için profesyonel şirket bulma konusunda sıkıntı yaşıyor. Bu sebeple firmanın yangın merdiveni konusundaki deneyimi, bilgisi ve yetkisi fiyat aralıklarından daha büyük önem taşır. Bunları göz önünde bulundurarak firma araştırması yaptığınızda sıkıntı yaşamazsınız.

Çatalca Dairesel Yangın Merdiveni

Dairesel yangın merdiveni, aynı zamanda balansmanlı yuvarlak kova tipi merdiven olarak adlandırılır. Bu merdivenler genelde 100 kişiden fazla olmayan katlarda, ara katlarda ve balkonlar çıkışın kolaylaştırılması amacıyla kullanılır. Yeni bina için yapılmayacaksa yanmaz malzemelerden dairesel merdiven üretilmesi zorunluluktur. Ayrıca en az 70 cm genişliğinde olması gerekiyor.

Dairesel yangın merdiveninin yapılacağı katta 60’tan fazla kişi kalıyorsa genişliğin en az 80 cm olması şarttır. Yükseklikleri konut ve diğer binalarda da birbirinden farklıdır. Eğer bina için yangın merdiveni firması ile görüşülecekse 51.50, diğer yapılarda 30.50 m’den yüksek merdiven yapılmamalıdır. Detaylara uygun şekilde merdiven yaptırmak için bizim ekibimizle iletişime geçin.Ara

×