Gaziosmanpaşa Yangın Merdiveni

gaziosmanpaşa yangın merdiveni

Gaziosmanpaşa Yangın Merdiveni

Gaziosmanpaşa yangın merdiveni yangın yönetmeliğinde yangın merdivenlerinin teknik özellikleri, konumlandırılması ve diğer özelliklere dikkat ederek hizmet vermektedir. Binalara yangın merdivenleri içeriden ya da dışarıdan yapılabilmektedir. Dışarıdan yapılan yangın merdivenleri daha az maliyeti ve yer kaybının daha az olmasından dolayı daha çok tercih edilmekte ve yapılmaktadır.

Gaziosmanpaşa yangın merdiveni ile insanların ve diğer canlıların yangın veya herhangi bir acil durum sırasında hızlı ve güvenli bir şekilde tahliyesinin yapılmasını sağlayan kaçış merdiveni imalatı yapmaktadır. Yangın merdivenleri ve yangın çıkışları hayati öneme sahip, yapılması zorunlu ve yasal olan yapıların başında gelmektedir ve insanların bulunduğu ortamlarda vazgeçilemez unsurlar arasında yer almaktadır.

Gaziosmanpaşa Yangın Merdiveni Z Tipi Yangın Merdiveni

Z tipi yangın merdiveni ismi görünümünden gelmektedir. Z harfine benzeyen bu merdivenler, dairesel merdivenlere göre daha kullanışlı ve daha çok güvenlidir. Belirli bir basamak sayısından sonra ara sahanlıkların kullanılması yangından daha hızlı kaçılmasını sağlamaktadır. Z tipi merdivenler birden çok kişinin merdiveni aynı anda kullanmasına olanak sağlar.

Gaziosmanpaşa Yangın Merdiveni Fiyatı

Gaziosmanpaşa yangın merdiveni fiyatı oldukça uygun ve hesaplıyor. En başta müşteri memnuniyeti olarak çalıştığımız için birçok maliyetli yangın merdiveni seçeneği sunmaktayız. Yangın merdiveni yapılacak olan bina, okul, iş yeri gibi alanlar ilk önce incelenir ve ona göre bir hesap çıkartılır. Yapılacak yere ve göre maliyet de değişebilir.

Gaziosmanpaşa Yangın Merdiveni Yangın Yönetmenliği

Gaziosmanpaşa Yangın merdiveni yapımında Gaziosmanpaşa tüm yaptığı işlerde yangın yönetmenliğine uygun bir şekilde iş yapmaktadır. Yangın merdiveni yönetmelik hükümlerinde 4 kattan fazla olmayan oturum amaçlı binalarda yangın merdiveni bulundurulma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu yönetmelikte bina yüksekliğinin 21.50 metreden çok ve 30.50 metreden az olduğu yerlerde bina için iki merdiven düzenlenmesi zorunludur ve herkes bu kurala uymalıdır.

Gaziosmanpaşa Yangın Merdiveni İmalatı

Gaziosmanpaşa yangın merdiveni şirketi imalatı için çelik veya metal konstrüksiyon sistemlerden faydalanmaktadır. Yangın merdiveni imalatına başlamadan önce yangın merdivenin yapılacağı bina önceden incelenir ve ön keşif yapılır. Bundan sonra projelendirme aşamasında yangın merdiveni çizimi hazırlanıp fikir alışverişi yapılır ve proje taslağı tamamlanır ve imalat yapılmaya başlanır.

Gaziosmanpaşa Yangın Merdiveni Yangın Merdivenin Önemi

Bir binada ve yerleşik bir yerde yangın çıktığında ve bu yangın esnasında insanların hızlı bir şekilde güvenli olacak şekilde tahliye edilebilmesi için yangın merdivenlerine ihtiyaç vardır. İnsanların olduğu her yerde bu yangın merdiveni olması zorunludur. Yangın merdivenleri son derece hayati öneme sahiptir.

Araştırmalara göre yangın başladıktan sonra 3 dakika içerisinde yangın alanının dumanla dolduğu ve 6 dk içinde de alevlerle kaplandığı bilinmektedir. Bunun için hızlı bir şekilde o alanı terk etmek için yangın merdivenlerine ihtiyaç vardır. Okullarda, binalarda, işyerlerinde, hastanelerde ve daha birçok yerde insan hayatının korunması için yangın merdiveni olması gerekir.Ara

×