Üsküdar Yangın Merdiveni

üsküdar yangın merdiveni

Üsküdar Yangın Merdiveni

Binalarda hırsızlığı önlemek ve yangın sırasında telaşla içeri girmeye çalışanlara müsaade etmemek amacıyla Üsküdar yangın merdiveni kilidi kullanılır. Dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir başkası Üsküdar yangın merdiveni kapısıdır. Yangın sırasındaki kaçış amacıyla kullanılacak kapının donanımlı bir şekilde üretilmesi şarttır. Yangın sırasındaki telaşla kaçmaya çalışan kişinin karşısına çıkacak ilk kapının yangın merdiveni kapısı olması gerekiyor.

Hastaneye benzer çok birimli binalarda projelendirme yapılırken mimarların titiz davranmasında fayda var. Böylece Üsküdar yangın merdiveni kapısı olması gerektiği şekilde üretilebilir. Yangın merdiveni kapısında bulunması gereken en önemli özellik yanmaz malzemelerden imal edilmesidir. Yangın merdiveni konusunda hangi firmayla anlaşacağınızı bilmiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üsküdar Z Tipi Yangın Merdiveni

Eski dönemlerden itibaren Üsküdar yangın merdiveni kullanımı görülmeye başlanmıştır. O dönemden beri yangın merdiveninin özellikleri merak konusudur. Geçmişten günümüze görünüm, malzeme, özellik ve daha birçok konuda değişiklikler meydana gelmiştir. Kimi binalarda görsellik ön plandayken kimilerinde ise işlevsellik göz önünde bulundurularak yangın merdiveni imalatı gerçekleştirilir demek yanlış olmaz.

Kimi yangın merdivenlerinde ülkenin iklimsel ve kültürel özellikleri düşünülmüştür. Z tipi, dairesel ya da özel tasarım yangın merdiveni fiyatları belirlenirken çok sayıda faktör değerlendirmeye alınır. Yaşanan değişikliklerin sonucunda imalat sırasında her firmanın uyması gereken standartlar ortaya çıktı. Yangın merdivenlerinin nasıl olması gerektiğini araştırdıktan sonra fiyatları incelemeniz daha doğru olur.

Üsküdar Dairesel Yangın Merdiveni

Yangın sırasında kaçışın kolay olabilmesi için kaçış yolunun en az 30 metre uzaklıkta olması gerekiyor. Eğer binada otomatik sprinkler sistemi varsa bu mesafenin en fazla 45 metre olması mümkündür. Kat sayısı fazla olan binalarda dairesel yangın merdiveni fiyatı yapmak doğru olmayacaktır. Çünkü yönetmeliğinde bu konuda kesin ifadeleri mevcuttur.

Binada tek bir kaçış yolu varsa mesafenin 6 – 12 metre uzaklıkta olması gerekiyor. Yangın merdivenlerine ulaşmak için gidilen mesafenin ise 12 – 18 metre arası olması yönetmelikte belirtilen şartlar arasındadır. Anlaşacağınız yangın merdiveni şirketi bu unsurları göz önünde bulundurarak yangın merdiveni imalatı gerçekleştirmelidir. İki ya da daha fazla kaçış yolu varsa mesafeler 12 – 24 ve 24 – 45 metre aralığında olmalıdır.

Üsküdar Yangın Merdiveni Önemi

Toplantı yeri, spor salonu, huzurevi, fabrika ve imalathane gibi yerlerde en az iki çıkışın olması gerekiyor. İki çıkışın yanı sıra bir yangın merdiveni bağlantısı olması da yönetmelik tarafından şart olarak belirtilmiştir. Anlaşacağınız yangın merdiveni firması bahsedilen şartlara uygun olacak şekilde hareket etmelidir.

Yangın merdiveni imalatı için firmamızı arayınız. Firmaların ulaşabileceğiniz iletişim bilgileri olması önemlidir. Çünkü iletişim bilgisi bulunmayan firmalarda güven oluşturan bir izlenim olmaz. Ayrıca keşif hizmetinin ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekiyor. Firmamızla iletişime geçtiğiniz zaman binanız için en güvenilir yangın merdivenini imal ediyoruz.Ara

×