Bağcılar Yangın Merdiveni

bağcılar yangın merdiveni

Bağcılar Yangın Merdiveni

Bina yüksekliği 51,50 metreden fazla olan binalar için Bağcılar yangın merdiveni yapılacaksa en az 2 yangın merdiveni bulunmalıdır. Tabii bu merdivenlerin korunaklı olması şarttır. Kimileri Bağcılar yangın merdiveni yönetmeliğinin sadece yükseklikle alakalı olduğunu düşünür. Fakat böyle bir durum söz konusu değildir. Dikkat edilmesi gereken maddelerin hepsi göz önünde bulundurularak yangın merdiveni yapılmalıdır.

Yangın sırasında sorun yaşanmaması için Bağcılar yangın merdiveni baş kurtarma yüksekliğinin en az 210 cm olması gerekiyor. Basamakların 18 cm’den yüksek olması yönetmeliğe aykırı bir durumdur. Basamak genişliği ise en az 20 cm olmalıdır. Anlaştığınız firma bu tarz yönetmelik kurallarına dikkat ederse herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Bağcılar Yangın Merdiveni Fiyatları

Yakın zamanda Bağcılar yangın merdiveni yaptırma gibi bir düşünceniz varsa kaliteli malzeme kullanan firmalarla anlaşmaya özen gösterin. Bunun yanı sıra işçilik de dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alıyor. Uzman kadrosuna sahip, keşif ve çizim konuşumda titiz davranan firmalara öncelik tanımanız hizmetten memnun kalmanız açısından önemlidir.

Bahsedilen unsurların yanı sıra yönetmeliğe uygun üretim yapan firmalar her zaman öncelikli olmalıdır. Eğer sadece yangın merdiveni fiyatları bütçenize uygun olduğu için rastgele bir firmayla anlaşırsanız çoğu konuda sıkıntı yaşarsınız. Montaj öncesi ve sonrasında firmanın rehberlik etmesi ilk defa yangın merdiveni yaptıracak kişilerin işini kolaylaştırır. Bu sebeple sorularınızı rahatlıkla sorabilmelisiniz.

Bağcılar Yangın Merdiveni Ölçüleri

En az iki yangın merdiveni bulunması gereken binalar ofis, ayakta tedavi merkezleri, dükkân, mağaza, depo, fabrika ve imalathane olarak belirlenmiştir. Bazı binalarda ise tek çıkışın olması yeterlidir. Binanın yüksekliği 21,5 metreden azsa yangın merdiveni fiyatı araştırma zorunluluğunuz yoktur. Eğer katta bulunan kişi sayısı 50’den azsa tek yangın çıkışı yeterli olacaktır.

Yangın merdiveninde önemli olan faktörlerden birisi kaçış mesafesidir. Araştırma yaptığınız zaman yangın merdiveni standartlarının net olarak belirlendiğini görebilirsiniz. Anlaşacağınız yangın merdiveni şirketi imalat ve montaj aşamalarında standartları göz önünde bulundurarak hareket etmelidir. Yangınlardan korunmak için kullanılan merdivenler her binada zorunludur.

Bağcılar Yangın Merdiveni İmalatı

Yangınlar ilk etapta ana giriş ve koridorlardan başlar. Eğer binanın yüksekliği fazlaysa cam ve balkonlardan kurtulmak mümkün olmayacaktır. Böyle durumlarda can ve mal kaybını önlemek için yangın merdiveni firması ile görüşerek binanıza merdiven yaptırmanız zorunluluktur. Yangın çıkışının denetimi sıfır binalarda daha sık gerçekleştirildiği için çok dikkatli bir şekilde imalat süreci gerçekleştirilmelidir.

Yangın kapısı ve merdiveninin ekip tarafından büyük bir titizlikle üretilmesi gerekiyor. Yangın merdivenlerin imalatında genelde betonarme, çelik ve demir gibi yanmaz özellik barındıran malzemelere rastlanır.

Yönetmeliğe uygun hareket ederek imalat gerçekleştiren firmalarla anlaşmanız gerekiyor. Eğer araştırma yağmanıza rağmen hâlâ aradığınız gibi bir firma bulamadıysanız yönetmeliklere uygun davranan firmamızla iletişime geçebilirsiniz.Ara

×