Şişli Yangın Merdiveni

şişli yangın merdiveni

Şişli Yangın Merdiveni

Firmaların Şişli yangın merdiveni imalatında betonarme ya da yangına dayanıklı başka malzemeler kullanması zorunludur. Projelerde yangın merdiveninin statik hesabının mutlaka belirtilmesi gerekiyor. Yapıda birden fazla merdiven varsa, yönetmeliğe dikkat edildiği müddetçe içlerinden biri Şişli yangın merdiveni olarak kullanılabilir. Yönetmeliğe dikkat edilmediği müddetçe binaya ruhsat verilir. Hatta ceza verilme ihtimali bile vardır.

Binada bulunan bölümlerin hangi koşullarda Şişli yangın merdiveni olarak kabul edilebileceği yönetmelik tarafından belirtilmiştir. Bu durumda yönetmelik göz önünde bulundurulursa koşullara uygun olacak şekilde hareket edebilirsiniz. Eğer binada yangın merdiveni olarak değerlendirilebilecek bir alan yoksa profesyonel firmalarla anlaşarak yaptırmanız şarttır. Aksi durumda doğal afetlerde ve acil durumlarda can güvenliği sağlanamaz.

Şişli Yangın Merdiveni Yönetmeliği

Binalara yapılan Şişli yangın merdiveni yönetmeliğe uygun olacak şekilde düzenlenebilir. Belediyeler yangın merdiveni yaptıracağı zaman söz konusu yönetmeliğe uygun yaptırmak zorundadır. Yangın merdiveninin nasıl yapılması gerektiğini araştırdığınız zaman anlaşacağınız firmayı da ona uygun olacak şekilde seçebilirsiniz. En çok dikkat edilen konu yangın merdivenlerinin acil durumlarda kullanılabilir olmasıdır. Yangın merdiveni, kaçış yolu olarak planlanan bölümlerin bütünüdür. Yani kaçış yollarından bağımsız olarak tasarlanamaz. Eğer binanız için özel yangın merdiveni yaptıracaksanız bu maddeye dikkat etmelisiniz.

Görselliğine önem vererek yaptırdığınız merdivenin yönetmeliğe uyması gerekiyor. Buna göre yangın merdiveni fiyatları araştırması yaptığınızda sıkıntı yaşama ihtimaliniz düşük olur.

Şişli Yangın Merdiveni İmalatı

İmalat sırasında birçok faktör araştırılır. Genelde yangın merdiveni fiyatı en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Fakat önemli olan tek faktör yangın merdiveninin fiyat aralığı değildir. Firmanın deneyimi, kullandığı malzemeler ve müşterileriyle olan ilişkisi değerlendirmeniz gereken unsurlar arasında yer alıyor. Durum böyle olduğu zaman araştırmanız gereken çok unsur olduğunu anlayacaksınız.

Anlaştığınız yangın merdiveni şirketi dayanıklı malzemeler kullanarak imalat yapmalıdır. Profesyonel firmalar betonarme ya da çelik gibi ısıya dayanıklı malzemeler kullanmayı tercih eder. Siz de firma seçimi yaparken imalat sırasında tercih edilen malzemeleri göz önünde bulundurmalısınız. Isıya dayanıksız yangın merdivenleri can güvenliğini koruyacak özellik barındırmaz.

Şişli Yangın Merdiveni Önemi

Son dönemlerde yangın merdiveni kullanımının önemini kavramayan insan sayısı oldukça fazladır. Bu sebeple doğal afetlerde yaşanan can kaybı giderek artış gösteriyor. Fakat bunun yanı sıra ciddiyeti kavrayan ve yangın merdiveni firması ile görüşen insanlardan söz etmek de mümkündür. Durum böyle olunca yangın merdiveni üreten firma sayısı giderek artıyor.

Yangın merdiveni konusunda bilinçli davranan kişiler arasında yer alıyorsanız firma seçimi konusunda da aynı şekilde hassas davranmalısınız. Yönetmeliğe uygun hareket etmeyen firmalardan uzak durmanız gerekiyor. Böylece can güvenliğini riske atacak faaliyetlerde bulunmazsınız. Daha önce hiç yangın merdiveni yaptırmadıysanız bize ulaşarak binanıza uygun ölçülerde yangın merdiveni yaptırabilirsiniz. Ürettiğimiz merdivenler son derece dayanıklıdır.Ara

×