Çerkezköy Yangın Merdiveni

çerkezköy yangın merdiveni

Çerkezköy Yangın Merdiveni

Kullanan kişi sayısı 100’ü geçmediği durumlarda dairesel Çerkezköy yangın merdiveni uygun görülür. Genelde kat, ara kat ve balkonlardan çıkış amacıyla tercih edilir. Yeni binalarda yanmaz malzemeden yapılma şartı vardır. Genişliğinin ise 70 cm’den az olmaması gerekiyor. Eğer kullanan kişi sayısı 60’ı geçen bir kat için yapılacaksa Çerkezköy yangın merdiveni en az 80 cm genişliğinde olmalıdır.

Dairesel Çerkezköy yangın merdiveni konutlarda yapılacağı zaman en fazla 51.50 yükseklikte yapılmalıdır. Diğer yapılarda ise bu değer 30.50’ye kadar düşer. Kova merkezine yaklaşık 50 cm uzaklıkta olan basamağın genişliği en az 25 cm olmalıdır. Basamağın yüksekliğinin ise en fazla 175 mm olması gerekiyor.

Çerkezköy Yangın Merdiveni Fiyatları

Son dönemlerde yer, konum ve şartlardan ötürü özel Çerkezköy yangın merdiveni yaptıran kişi sayısı bir hayli fazladır. Yönetmeliklere uygun olacak şekilde yapıldığı müddetçe binanıza özel yangın merdiveni yaptırmanızda herhangi bir sakınca yoktur. İlk defa yangın merdiveni yaptıracaksanız alanında uzman firmalardan yönetmelik hakkında kısa bilgilendirmeler alabilirsiniz.

Yangın yönetmeliklerinin temel amacı olası yangın riskinin en aza indirilmesi ve can kaybının önlenmesidir. Kamu kurum ve kuruluşlarından özel müesseselere kadar her türlü binada yönetmeliğe uygun olacak şekilde yangın merdiveni yapılmalıdır. Bunun için yangın merdiveni fiyatları hakkında araştırma yapmanız karar vermeniz açısından yardımcı olacaktır. Tabii bunun yanı sıra firmaları da araştırmalısınız.

Çerkezköy Z Tipi Yangın Merdiveni

Z tipi yangın merdivenleri çoğunlukla alışveriş merkezi, toplu konut ve yüksek katlı iş merkezlerinde tercih edilir. Son zamanlarda Z tipi yangın merdiveni fiyatı en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Bu tipteki yangın merdivenleri genelde iki ya da dört kollu olacak şekilde üretilir.

Yangın merdivenlerinin her binada bulunması zorunludur. Bu sebeple Z tipi yangın merdiveni yaptıracağınız zaman önceliğiniz fiyattan ziyade kalite olmalıdır. İnsanların kapalı ortamlarda güvenli ve konforlu bir şekilde yaşayabilmesi için yangın merdiveni şirketi ile görüşülmelidir. Sadece yaşam alanlarında değil, ofis gibi iş yerlerinde de yangın merdivenleri bulunmalıdır.

Çerkezköy Yangın Merdiveni Yönetmeliği

Çerkezköy’de bulunan binanıza yangın merdiveni yaptırmanız gerekiyorsa yangın merdiveni firması ile görüşmenizde fayda var. Alanında uzman firmalarla görüştüğünüz zaman yönetmeliklere uygun hareket etmeniz daha olanaklı hâle gelir. Firmalarla görüştüğünüz zaman aynı zamanda yangın merdiveni fiyatlarının neden birbirinden farklı olduğunu öğrenebilirsiniz. Yangın merdiveni kullanmanın önemi ve modelleri hakkındaki soruları da rahatlıkla sormanız gerekiyor.

Yangın merdiveninin yönetmeliklere uygun olması için yanmaz malzemelerden yapılması şarttır. Fiyat belirlenirken bu malzemelerin kalitesi, merdivenin yüksekliği ve özellikleri büyük önem taşır. Sektörde yaşanan fiyat değişkenliklerinin büyük çoğunluğu bu faktörlerden kaynaklanır. Profesyonel ve titiz çalışan ekip arkadaşlarımızla iletişime geçtiğiniz zaman yangın merdiveni fiyatları ve özellikleri hakkında bilgi alabilirsiniz.Ara

×